خدا میمیرد!

| 3 نظر

یک زمانی مردم پیچیدگی های دنیا را خیلی کمتر درک میکردند ، رابطه علت ومعلولی برایشان معلوم نبود ، فکر می کردند خدا کارهای خاصش را از طریق دخالت در مثلا باران و زلزله و بلایای طبیعی انجام میده ،

امروز این نظام ها کشف شده ،فهمیده اند که نه! باران و زلزله و وقایای طبیعی کار عادی و قانون طبیعی خداست! قابل پیش بینی است خیلی جاها .

این است که امروزه رایج ترین روش پذیرفته شده معجزه خداوندی این است که چیزی را به دل آدم بیندازد مثلا! یعنی چون هنوز ابعاد ذهن برایمان خیلی ناشناخته است اتفاقات درونش را خیلی راحت به غیب نسبت میدهیم و می پذیریم که نظام علت و معلولی برش حاکم نیست.ولی من فکرمیکنم خیلی از مسائل ذهنی هم دارند کم کم ریشه یابی می شوند. علوم انسانی در حال رشد استو این باور هم ضربه خواهد خورد.

چند وقت دیگر انتظار داریم خدا چه جوری مثلا دعا هایمان را مستجاب کند ؟ با کدام ابزار؟

این مطلب رو واقعا دوست دارم نظراتتون رو بدونم در موردش!

3 نظر

این خدایی که داره می میره همون خدای رخنه پوشه (که تو یکی از پست هام هم گفته بودم)؛ رخنه ها که کمتر می شه، کاری هم واسه خدا باقی نمی مونه!
به نظر من فقط اونایی می تونن با پیشرفت علم و تکنولوژی نگران مرگ خداشون نباشن که دیدهایی متفاوت از این داشته باشن. (مثلاً تو مایه های اسپینوزایی!)

به نظر من دعا چیزیه که می شه هم به خودش مستقلاً ایمان داشت؛ مستقل از اجابت کننده آن یا چگونگی عملکرد او، و یا تردیدهای مربوط به سرنوشت او...

همیشه علم انسان ناقص بوده و احتمالا،... نه حتما در آینده هم ناقص خواهد بود. ولی اون چیزی که من معتقدم اینه که اعتقاد به خدا یک چیز فطری.
اینم نظر من...

ارسال نظر

درباره این نوشته

این صفحه حاوی یک نوشته است که توسط جهان در 16 مهر 1386 11:04 بعدازظهر منتشر شده است.

درس! نوشته قبلی اين بلاگ بود

شاهد قدسی نوشته بعدی اين بلاگ است

نوشته های اخیر را می توانید در صفحه نخست مشاهده نمایید و یا به آرشیو مراجعه کنید تا تمامی نوشته ها را مشاهده کنید.

صفحه ها

با قدرت مووبل تایپ 4.24-en

2009

یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهار شنبه پنج شنبه جمعه شنبه
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30