زمان و مشکلات آن

| بدون نظر

زمان، یا به زبان دیگر عمر، سرعت دارد، و من اکثر اوقات این سرعت رو می فهمم.البته همه می فهمند اما توجه نمی کنند. من به این سرعت توجه می کنم.

منظور این نیست که زمان تند پیش میره، بلکه بسته به فعالیت انجام شده و مورد بحث سرعت خاص خود را دارد که نه خیلی تند و نه خیلی کند است و انسان باید خود را با آن متناسب کند.

مثلا من می دانم که فردا اثر این که امروز غذا چه چیزی خورده ام بسیار کمرنگ است. حتی ممکن است یادم برود. بنابراین احساسات من به این موضوع نیز به همین میزان کوتاه است.از سوی دیگر اثر این که چه شغلی انتخاب کنم کمی بلندمدت تر است و توجه بیشتری می طلبد..

گفتم که من به این سرعت توجه می کنم. این به خصوص در موارد ناراحتی صادق است. یعنی وقتی در موردی نگرانم به این فکر می کنم که اگر مورد نگرانی به وقوع بپیوندد چه مدت من را درگیر خواهد کرد. اثرات واقعه ای که ار آن نگرانم تا کی ادامه خواهد داشت؟ و اگر این اثر کوتاه مدت است، نگرانی من هم بی مورد است.

لذا من عموما نگران مسائل روزمره نیستم و دیگرانم "باری به هر جهت" یا "بی خیال" می خوانند. اما از سوی دیگر من بسیار نگران و غمگینم. از پیری، از پوچی و بی هدفی، از ناآگاهی، از مرگ، از بعد آن و از هرچه که نه تنها بر چند روز آینده، که بر تمامی عمر باقی مانده مان سایه افکنده است.

ارسال نظر

آرشیو ماهانه

خرید اینترنتی لوازم خانگی آبی بای

حواشی

شوخ طبعی ها!

- من دوغ نخواهم خورد، الا ز سر ظرفت

- من Share نخواهم کرد، برگرد از این حرفت


خواب بزرگ

عموما سرم رو که بذارم روبالش به فاصله1  دقیقه خوابم، ولی بعضی مواقع یه نیمه جوابی میده مغزم. مثلا دیشب، صورت سوال که یادم نیست چی بود ولی من جواب داده بودم "ماهواره داره کانال سه پخش می کنه!" اینا البته جالبه، ولی ناراحتی نداره،

ناراحتیش اونجاس که آدم بیدار نیست این صحنه ها روببینه و بخنده!

آیا این همه باد برای بردن ما کافی نیست؟

از وبلاگ ملکوت

کدام مؤمن است که خطاب به «امام زمان»‌اش نامه بنویسد و پای نامه‌اش امضا کند «سر لشکر»؟

درباره این نوشته

این صفحه حاوی یک نوشته است که توسط جهان در 24 آبان 1389 11:33 صبح منتشر شده است.

گناه شویی نوشته قبلی اين بلاگ بود

از حماقت و مراتب آن نوشته بعدی اين بلاگ است

نوشته های اخیر را می توانید در صفحه نخست مشاهده نمایید و یا به آرشیو مراجعه کنید تا تمامی نوشته ها را مشاهده کنید.