اخیرا در بخش سیاسی

وال استریت

| 2 نظر

این اعتراض جوانان امریکایی (احتمالا انجمن اسلامی مستقال امریکا :ی) به "طمع سیستم بانکی" و اقدام آنها در اشغال وال استریت به نظرم شباهت زیادی به رای اوردن احمدی نژاد در دور اول داره.

"نفی سیستم فعلی بدون هیچ راه جایگزین!"

و البته تفاوت ایران و امریکا رو هم نشون می ده که در آمریکا هیچ کس این آدمها رو حتی جدی هم نمی گیره اما در ایران اینها آن قدر قوی بودند که یک احمدی نژاد سر کار آوردند!

خاوری

| بدون نظر

من نه از خاوری خوشم میاد نه از طرفدارهاش اما

نکته اول:

فرض کنیم خاوری بی گناه بی گناه باشه، تو مملکتی که اول می اندازند زندان و اعتراف می گیرن یا به قول رفیق ارمنی مون اول می برند، اگر این همه تبلیغ روی گناهکاری شما میشد و بدتر از همه نسبت داده میشدید به مشایی و غیره اگر عاقل بودید می موندید یا می رفتید؟

ایراد از سیستم قضاییه که به هیچ وجه اعتماد به عدالتش نیست، نه اولش می تونه جلوی دزدی رو بگیره و نه بعدش می تونه دادرسی عادلانه برگزار کنه

قصه فقط مربوط به خاوری نیست، مهدی هاشمی هم همینه، اون دو تا امریکایی هم همین بودند. دادگاه های بعد انتخابات کلا همین بود. هر کس رفت دادگاهی هم برایش تشکیل نشد و هر کس ماند بدون دادگاه حداقل مدتها انفرادی رفت!

نکته دوم:

من نفهمیدم مشکل تابعیت دوگانه چیه؟ جرم حساب میشه؟ یا جزو شرایط ریاست بانک ملی این هست که تابعیت دوگانه نداشته باشیم؟

نکته سوم:

سه میلیون دلار ویلا خریدن برای کسی که مدتها در رده های بالایی بانکی بوده خیلی عجیبه؟ تو هیچ جای دنیا نیست و فقط در ایران هست؟

نهایتا

به نظر می رسه مساله اصلی اینجا هم عدالت نیست، مساله اینه که یک خبری درز کرده و همه خودشان را موطف می دانند که موضع بگیرند! وگرنه از روز روشن تره که مقصر اصلی سفارش کننده ها بودند و قانونی که نمی گذاره بانکها در یک سیستم عرضه و تقاضا نرخ وام را تعیین کنند و .....برو بالا!


...

| بدون نظر

آقا در مورد این که فقها معصوم نیستند که اختلاف نداریم؟ داریم؟

بنابراین کل این حرفها و احادیثی که می گه به حرف فقها گوش کنید - به فرض اینکه اعتبار داشته باشه و منظور گوینده هم دقیقا همینی باشه که امثال آقای صدیقی می فهمند - با فرض اینه که اون لحظه فقیه داره با فقاهت و فهم درست نظر میده. هر لحظه که باور پیدا کردی طرف حرفش بی مبناست یا غلطه باید بگذاری کنار.

یعنی کل قصه ولایت فقیه در هر صورت داره با فرض این پیش میره که تو در اون لحظه که فقیه یک حرفی میزنه اعتقاد قلبی داری که داره حرف دینی صحیح می زنه.اگه اعتقاد نداری نباید گوش کنی!

حالا هی رطب و یابس ببافید!

چکش

| بدون نظر

همون جای قبلی نوشته که آقا مارک تواون می فرمایند که

مردی که چکش در دست دارد همه مسائل را به صورت میخ می بیند!

بعله. سران فتنه میخ های استکبارند!

لیبرالیسم

| بدون نظر

زمانی که پادشاهان با صدور فرمان حکمرانی می کردند سیاست قرین موفقیت نبود، هنگامی که مردم هم چنین کنند موفقیت آمیز نخواهد بود. "همون کتاب قبلی!"

فکر می کنم به خاطر شرایط خاص ایران حتی خیلی روشن فکرها هم این تصور را دارند که پناه بردن از دموکراسی به لیبرالیسم فقط یک بهانه است که  اصلاح طلبان به خاطر شکست در دموکراسی به آن رجوع میکنند. اما مساله واقعا جدی تر از این حرفهاست و باید بیش از اینها به آن پرداخته بشه.

حالا وقت بشه بیشتر در موردش صحبت می کنبم


تاریخ

| 1 نظر

فرید ذکریا توی این کتاب اولویت لیبرالسیم بر دموکراسی نقل می کنه از چرچیل که:

خاورمیانه بیشتر تولید کننده تاریخ است تا مصرف کننده آن

بعله

مرگ کردان 2

| بدون نظر

این که بدی کسی به خوبیش بچربه کافی نیست برای خوشحالی از مرگش؟

بعد هم قضیه به این سادگی نبود که کردان یک تقلب کوچکی کرد و رفت.با سرنوشت 70میلیون نفر بازی کرد در حالی که لیاقتش را نداشت. اتفاقا خوشحالی بنده هم ربطی به تقلب ایشون نداره.مرگ کردان همان قدر خوشحالی داره برای من که مرگ هر کدوم از رفقای دیگه اش که به مردم ظلم بکنند و حق کسی را ضایع بکنند.

من حتی اصطلاح «خدا بیامرز» را هم شایسته این افراد نمی بینم. اگه خدا هر کی رو، هر کاری که کرد بیامرزه، تحمل زندگی و ظلمی که میره خیلی   سخت میشه.

بیایند و بروند و به اندازه ای که دستشان میرسد فساد کنند و امید به دعای خیر من و تو بعد از مرگ هم داشته باشند؟ تشویق به ظلم و فساد نیست این؟

مرگ کردان

| بدون نظر

کجای روشنفکری میگه نباید از مرگ طبیعی آدمهای بد خوشحال شد؟

بابا روشنفکری یعنی اینکه نری دنبال قتل و حذف ولی از اتفاق طبیعبش که باید خوشت بیاد!

هی برا آدم کلاس می ذارن که از مرگش ناراحتیم و دعاش می کنیم و اینا! دهه!


جوک نیست، تا آخر بخوانید!

| بدون نظر

بیاید برای چند لحظه فرض کنیم که احمدی نژاد نیت پاک و قصد خدمت داره

همچنین فرض کنیم که بسیار فهیم و عاقله

اون وقت مشکل مملکت این خواهد بود که بعد از احمدی نژاد سنگ روی سنگ بند نمیشه، چون هیج جا هیچ سیستمی وجود نداره و همه مسائل با تصمیم شخصی ایشون حل میشه.


فیلتر

| 2 نظر

این که facebook و چند جای دیگه از فیلتر در اومده به نظرمن فقط یعنی این که ملت نیاز کمتری به فیلترشکن داشته باشند تا یه وقت وسوسه نشن که حالا که فیلترشکن رو دارن یه سری هم به سایتای خبری بزنند. که البته نشانه بدی هم نیست...

خاکت به سر ترقی معکوس می کنی

| 1 نظر

ماین مقامات عالی رتبه نظام اسم ندارند؟ یا اگه اسمشونو ببری سوسک میشی؟

چرا باید کارها و دیدارهاشون در هاله ای از ابهام باشه همیشه؟ مگه بقیه کشورها مقامات عالیرتبه ندارند؟

کی این چاپلوسی رو باب کرده تو این مملکت؟

اول می کشند بعد...

| بدون نظر

تو انقلاب فرانسه - یک زمانی - به هر کس تهمت ضد انقلاب می زدند احتمال زیاد رفتنی بود

حالا وزیر صنایع اعلام کرده فعالیت کلیه شرکت هایی که احتمال می دهیم بخشی از سهامشان در خارج را صهیونیست ها خریده اند تعلیق شود تا بعد تحقیق کنیم ببینیم کدام صحت دارد!

این ها به نظر من از بدترین و متاسفانه رایج ترین رفتارهای این دولته -نه چون خیلی اتفاق مهمیه - بلکه به خاطر اینکه فرهنگ کوته بینی و بی منطقی رو رواج می ده ...

آرشیو Monthly

نگارش، اصلاح و ترجمه SOP برای پذیرش

حواشی

درباره این آرشیو

This page is an archive of recent entries in the سیاسی category.

دوستانه بخش قبلی است.

شادمانه ها بخش بعدی است.

نوشته های اخیر را می توانید در صفحه نخست مشاهده نمایید و یا به آرشیو مراجعه کنید تا تمامی نوشته ها را مشاهده کنید.